Netricoin – başarının sırrı çeşitlendirmede – bizim görüşler

Netricoin – başarının sırrı çeşitlendirmede – bizim görüşler

Görece kısa tarihi ve farklı karakteristik özellikleri nedeniyle dijital paralara yatırım diğer varlıklara yatırıma kıyasla oldukça farklıdır. Bu nedenle, tecrübeli “geleneksel” yatırımcıların sık uyguladığı yöntemlerin birçoğu dijital para piyasasında ciddi hatalar olarak görülebilir. Buna rağmen, temel kuralların bir kısmı hala geçerlidir ve bazı iyi uygulamalar ise dijital para piyasasına kolaylıkla adapte edilebilirler. Portföy çeşitlendirme bu uygulamalardan birisidir.

Dijital paraya yatırım

Merkezi olmayan ve bağımsız bir ağda bulunan sanal paralar veya tokenler olarak tanımlanan dijital paralar 21. yüzyılın en popüler yatırım araçlarından biridir. Geniş kullanım alanları, yenilikçi ve devrim niteliğindeki blockchain teknolojisini kullanmaları ve güvenli olmaları sayesinde bunlar geleceğin teknolojileri haline gelmişlerdir. Ancak bunların bazı özellikleri, bu geleceği parlak varlıklara yatırımı hem başlangıç seviye yatırımcılar hem de tecrübeli yatırımcılar için komplike bir işlem haline getirmektedirler.

Dijital para piyasası görece daha dinamik ve akışkandır. Büyük sıçramalar ve sert dalgalanmalar sık sık görülmektedir. Bunun yanı sıra piyasada birçok coin, token ve altcoin bulunmaktadır. Bunların popülerlik, kapitalizasyon ve fiyatları birbirlerinden oldukça farklıdır. Dijital paraların fiyatlarını belirleyen en önemli faktörün popülerlik olduğu unutulmamalıdır. Kullanışlılık ve yenilikçilik ikinci plandaki faktörlerdir. Ayrıca, dijital para satın alma ve muhafaza etmek için uygun bir kayağın yanı sıra bu işlemlere uygun bir programın elde edilmesi gerekmektedir.

Dijital para piyasasına yatırım ile ilgili bütün bu özellikler nedeniyle öğrenme çıtası bazı kişiler için oldukça yüksek olabilir. Ayrıca bu durum, bu kişilerin “geleneksel” yatırım konusunda tecrübeli olup olmamalarına da bağlı değildir. Neyse ki, bu varlığa yatırımın git gide daha popüler hale gelmesi nedeniyle bu yeni teknolojilerle ilgili konularda bilgi edinmeye yardımcı olan etkili çözümler ve anlaşılır eğitim materyalleri bulmak daha da kolay hale gelmektedir. Bunlar yardımıyla, daha önce bahsedilen portföy çeşitlendirme gibi yatırım uygulamalarının bu yeni varlığa yatırım işlemlerine adapte edilmeleri oldukça kolaydır.

Çeşitlendirme – temel kurallar

Portföy çeşitlendirmesi, yatırımcının sermayesini birkaç farklı yatırım aracı arasında bölüştürmesi anlamına gelmektedir. Böylece sermayenin tamamı tek bir tür yatırım aracına yatırılmamış olur. Bu, birçok yatırımcının uyguladığı, oldukça popüler bir uygulamadır. Bu yöntemle, belirli bir sektördeki ani değişiklikler nedeniyle görülen zararların minimize edilmeleri mümkün olmaktadır. Dahası, farklı risk seviyesine sahip yatırımların aynı anda yapılması da böylece mümkün hale gelmektedir. Dolayısıyla, tek bir varlığın neden olduğu zararlar, diğer bir varlığın getirdiği kar ile telafi edilebilmektedir. Böylece yatırımcı küçük bir hata nedeniyle sermayesinin tamamını kaybetmemektedir.

Bu strateji, oldukça dinamik ve akışkan bir piyasa olan dijital para piyasası için oldukça önemli be kullanışlı bir strateji olarak göze çarpmaktadır. Buna rağmen, teknik kısıtlamalar nedeniyle birçok yatırımcı dijital para portföylerini çeşitlendirmemektedir. Tek bir dijital para birimi ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek, uygun bir ticaret plaformu ve dijital cüzdan bulmak, uygun güvenlik önlemleri almak, özellikle başlangıç seviye yatırımcılar için oldukça zaman alıcı ve karmaşık işlemlerdir.

Neyse ki, dijital para topluluğu ve piyasası, potansiyel yatırımcıların gereksinimlerini bilmektedir. Dolayısıyla, portföy çeşitlendirme ile ilgili ilk adımların atılmasını kolaylaştırmayı amaçlayan pratik bir yatırım ürünü piyasaya sunulmuştur. Bu ürün Netricoin olarak adlandırılmaktadır. Ürün iki adet geleceği parlak altcoin ve bunlar ile ilgili kaliteli eğitim materyalleri içermektedir.

Bir fiyatına iki adet – Netricoin

Netricoin Seti,  başlangıç seviye yatırımcılara veya dijital paralara yatırım konusundaki bilgilerini genişletmek ve portföy çeşitlendirmesi ile ilgili püf noktalarını öğrenmek isteyen azimli yatırımcılara yönelik olarak tasarlanan benzersiz bir üründür. Setin içeriğinde geleceği parlak iki adet dijital para bulunmaktadır. Bunlar Stellar Lumens ve Bitcoin Cash’dir. Müşteri bu dijital paraları değer bakımından 50/50 oranında elde edecektir. Yani, dijital para miktarları farklı olsa bile bunların değerleri aynı olacaktır.

Kullanım alanları farklı bu iki altcoin’in birleştirilmesi güzel bir çeşitlendirme örneğidir. Müşteri bu dijital para birimlerinin arasındaki farkları ve benzerlikleri inceleyebilir. Dahası, bu dijital para birimleri arasında rekabet bulunmamaktadır. Bunlardan birinin başarılı olması diğerinin başarısını olumsuz etkilememektedir. Kullanıcıya ayrıca dijital paranın yanı sıra kaliteli bir eğitim platformuna erişim hakkı da sağlanmaktadır. Bu platformda birçok kurs ve eğitim materyali bulunmaktadır. Müşteri bu materyaller sayesinde dijital paralara yatırım konusundaki en önemli ve en temel bilgileri elde edebilir. Set bunun yanı sıra elde edilen dijital paraların geçmişleri, kullandıkları teknolojiler, kullanım alanları, portföy çeşitlendirme ile ilgili önemli püf noktaları ve dijital para teknolojilerinin geleceği ile ilgili bilgiler de içermektedir.

Başlangıç seviye yatırımcılar için tasarlanan bu ürün, elde edilen dijital paranın profesyonel olarak emniyet altına alınmış bir elektronik cüzdanda saklanmasını sağlamaktadır. Bu, Netricoin kodu kartı içe mümkün olmaktadır.

Güvenli ve pratik muhafaza

Müşteri Netricoin erişim kodu kartı sayesinde, elde etmiş olduğu dijital paralara uygun dijital cüzdan bulma, kaydetme ve emniyet altına alma gibi uzun zaman alan işlemleri gerçekleştirme zahmetinden kurtulmaktadır. Netricoin seti içeriğinde fiziki bir erişim kodu kartı bulunmaktadır. Bu, profesyoneller tarafından oluşturulan ve emniyet altına alınan bir dijital cüzdana erişim sağlamaktadır. Müşteri böylece varlıklarını takip edebilmektedir.

Erişim kodu sadece fiziki olarak kart üzerinde bulunmaktadır. Böylece hacker saldırısı veya internet hırsızı saldırısı ile dijital paraların çalınması olasılığı minimuma indirilmiş olmaktadır. Kullanıcı böylece en yüksek güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Müşterinin bu güvenlik önlemleri konusunda bilgi edinmesine ve bunları kendi uygulamasına gerek kalmamaktadır. Ayrıca, Netricoin erişim kodu, dijital para üzerinde yapılacak her türlü işlem için yetki kodu görevi de görmektedir. Dijital parayı satmak veya üzerinde herhangi bir işlem yapmak isteyen müşterinin bir arama yapması ve işlemi kişisel bilgilerini ve erişim kodunu vererek teyit etmesi yeterlidir.

Stellar ve Bitcoin Cash’ın geleceği

Dijital para birimleri Stellar Lumens ve Bitcoin Cash’ın 2021’de kazanç sağlayacakları tahmin edilmektedir. Bu iki dijital para birimi birbirlerinden oldukça farklı profillere sahiptirler.

Stellar Lumens, “token” olarak adlandırılan altcoinler kategorisinde bulunmaktadır. Bunlar, belirli bir platform kapsamında bulunan dijital para birimleridir ve bu platformun dahili takas aracı görevi görürler. Bunlar, varlık transferi ve akıllı kontratlar gibi fonksiyonların gerçekleştirilmesinde kullanılırlar. Lumen ya da XLM, Stellar platformunun tokenidir. Söz konusu platformda birçok varlık ve hizmet takası yapılmaktadır. Bu takas işlemleri şirketler arasında olabileceği gibi gerçek kişiler arasında da olabilmektedir. İstikrarlı gelişimi, evrenselliği, düşük işlem fiyatları ve hızlı işlemleri sayesinde Stellar dijital para piyasasında oldukça güçlü bir pozisyon elde etmiştir.

BCH veya Bcash olarak da bilinen Bitcoin Cash “Bitcoin 2.0” fikrinden doğmuştur. Bitcoin’in bütün avantajlarını korumuş ve dezavantajlarının bir çoğunu ortadan kaldırmıştır. “Orijinal” Bitcoin gibi Bcash da bir coindir. Bu, dijital para biriminin günlük ödemelerde, fiat para yerine kullanıldığı anlamına gelmektedir. Bant genişliğinin daha yüksek olması ve daha ölçeklenebilir olması sayesinde, teknolojisi artık eskiyen BTC’ye mükemmel bir alternatif olarak görülmektedir.

Oldukça farklı olan bu iki dijital para biriminin bir ortak yönü bulunmaktadır. Her ikisi de 2021’de yüksek kazanç sağlayacak yatırım araçları olarak görülmektedir. Birçok uzman bunların önümüzdeki yıllarda değerlerini artırmaya devam edeceklerini tahmin etmektedir. Bu nedenle bu iki dijital para biriminin bir araya getirilmesi, dijital portföyünüzü çeşitlendirmek için mükemmel bir çözümdür.

Netricoin seti birçok avantajı bir araya getiren kapsamlı bir settir. İki farklı dijital paranın yanı sıra ürün ayrıca kaliteli eğitim materyalleri de içermektedir. Söz konusu eğitim materyalleri elde edilen dijital paralar, dijital paralara yatırım ve portföy çeşitlendirmesi ile ilgili bilgiler içermektedir. Ürünü satın alan müşterinin e-cüzdan hesabı bulma, kaydetme ve emniyet altına alma gibi işlemleri yapmasına gerek kalmamaktadır. Bu da ürünü başlangıç seviye yatırımcılar için mükemmel bir çözüm haline getirmektedir. Daha ileri seviye yatırımcılar ise ürünü, dijital para elde etmek ve bilgilerini tazelemek ve güncellemek amacıyla satın alabilirler.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *