Stellar krüptoraha ja selle võimalused – kuidas ja miks seda valida?

Stellar krüptoraha ja selle võimalused – kuidas ja miks seda valida?

Vaatamata mulli lõhkemisele 2018. aastal ja arvukatele kommentaaridele, mis ennustavad selle kokkuvarisemist, areneb krüptoraha turg endiselt dünaamiliselt ja selles toimuvad altotsiinid on endiselt üllatavad. Viimane “avastus”, mis äratas paljude kasutajate ja investorite tähelepanu, on Stellari platvorm ja sellel olevad tokeind, Stellar Lumens.

Stellar… krüptoraha nagu ei ükski teine?

Stellar on blockchain platvorm, kus saab vahetada valuutasid, teenuseid, tooteid ja palju muud. Tehing on peaaegu kohene ja maksumus mikroskoopiline. Stellar Lumensi krüptoraha on token, mida veebilehel kasutatakse vahetuse vahendajana. Kontol mitme ühiku omamine on ka ainus tehingu lõpuleviimise nõue.

Stellar on üsna ainulaadne mitte ainult oma kiiruse ja mastaapsuse poolest, vaid ka seetõttu, et see on hõlpsasti kättesaadav nii suurtele korporatsioonidele või pankadele kui ka üksikutele kasutajatele. Tänu sellele laiale sihtrühmale saab Stellarit kasutada paljudes erinevates valdkondades. Pole ime, et see on populaarne huviobjekt nii potentsiaalsetele kasutajatele kui ka igasuguse oskustasemega investoritele.

Algus ja tulemused

Stellari lõi 2014. aastal programmeerija Jed McCaleb, tuntud ka Ripple kaudu ja investeerimisõigusele spetsialiseerunud jurist Joyce Kim. Üheskoos asutasid nad mittetulundusühingu nimega Stellar Development Foundation. Selle projekti ja organisatsiooni käivitamisele aitas kaasa Stripe’i tegevjuht Patrick Collinson, andes neile 3 miljoni dollari suuruse laenu. Selle tulemusena suutsid nad välja töötada avatud lähtekoodiga Stellari protokolli, mis võimaldab neil vahetult ja minimaalsete kuludega vahetada kogu maailmas raha, tooteid ja teenuseid. Esialgu põhines platvorm McCalebi kirjutatud Ripple protokollil, kuid juba 2015. aastal asendati see platvormi nõuete ja vajadustega paremini sobiva Stellar Consensus Protocoliga. 2016. aastal juurutati Lightning Network, mis kiirendas oluliselt tehingute teostamise tempot ja parandas kogu võrgu mastaapsust.

Projekt oli edukas ja on sellest ajast alates pidevalt arenenud, säilitades samal ajal madalad tehingukulud ja hõlpsa juurdepääsu kõigile huvitatud isikutele. Üks tehing maksab praegu vaid 0,00001 XLM (Stellar Lumens) ehk umbes 0,00000296 USD. Kuid selleks, et vältida võrgu ülekoormamist, selle kasutamist liiga paljude kontode loomiseks või rämpsposti massiliseks levitamiseks, kehtestatakse minimaalne summa, mis peab olema rahakotis saadaval, et võimaldada tehingut sooritada. Kuigi see pole kõrge, vaid 1 XLM, aitab see potentsiaalseid pettureid mitme konto loomise puhul võrguga manipuleerimisel takistada.

Praegu on Stellar kapitaliseeritult üks kuulsamaid top 10 krüptovaluutasid. Platvormi praktiline aspekt muudab Stellar Lumensi hinna üsna stabiilseks võrreldes müntidega, s.o krüptovaluutadega, mis on mõeldud vahetult traditsiooniliste valuutade asendamiseks ja isegi teiste tokenitega.

Kasumlik investeering?

Stellar pidi algusest peale olema platvorm, kus oleks võimalik raha odavalt, lihtsalt ja kiiresti üle kanda isegi maailma teise otsa. Seetõttu on pidev areng ja uute partnerite hankimine üle kogu maailma Stellar Development Foundationi strateegia aluseks. Seetõttu hakkas sihtasutus 2017. aasta lõpus tegema koostööd Nigeeria SureRemitiga ning juba 2021. aasta alguses teatas Ukraina digitaalse transformatsiooni minister partnerlusest SDFiga Ukraina digitaalse infrastruktuuri muutmisel.

Iga järgmine partner, kelle fond omandab, muudab platvormi globaalsemaks, praktilisemaks, kättesaadavaks nii kodanikele kui ka erinevatele ettevõtetele või korporatsioonidele. Pole siis ime, et platvormi ja Stellar Lumensi kasutamine ja huvi kasvab. Pealegi meelitab Stellar lisaks potentsiaalsetele partneritele või kasutajatele ka era- ja professionaalseid investoreid. Seetõttu esitatakse üha rohkem küsimusi selle kohta, kust ja kuidas XLM-i üksusi saada.

Omandamine …

Stellar Lumensit ei soovi ainult investorid, kes loodavad oma vara hinda pikemas perspektiivis tõsta, vaid ka potentsiaalsed kasutajad. Tasub meeles pidada, et platvorm nõuab tehingute tegemiseks ikkagi vähemalt ühte Lumenit rahakotis. Seetõttu on huvi XLM-i osakute vastu suur.

Kõige populaarsem müntide, altcoinide ja tokenite hankimise koht on krüptorahad. Need platvormid on esikohal krüptohuvilistele, kes on huvitatud uute üksuste omandamisest, muutes need mitteametlikult krüptovaluutade “vaikimisi” viisiks. Täpne loetelu krüptovaluutadest, kust saate Stellar Lumensi osta, on saadaval ametlikul SDF-i veebilehel.

Siiski tasub meeles pidada, et krüptobörsil kauplemine nõuab vastava rahakoti olemasolu. Selle omaduste tõttu on Stellaril e-rahakoti nõuded veidi kõrgemad kui enamikel krüptovaluutadel. Seetõttu ei pruugi kõik rahakotid sobida nende konkreetsete üksuste hoiustamiseks, mis võib olla eriti keeruline ülesanne algajatele, kes ei pruugi teada, kuidas krüpto-rahakoti platvormil oma kontot valida ja turvata.

Õnneks on olemas viise, kuidas sellest probleemist mööda saada ja et algajad saaksid hõlpsalt ja ohutult ühikuid hankida.

Pakett Stellar, st krüptorahaga pakett

Üks selline lähenemisviis on kasutada Stellar Õppepaketti, mis sisaldab palju kasulikke õppematerjale algajatele. Need ei sisalda mitte ainult kergesti omandatavaid teadmisi krüptovaluutade, nende ajaloo ja rakenduste kohta üldiselt, vaid ka väikest boonust mõne XLM ühiku näol, mis on mõeldud algajatele teadmiste omandamisel ja teooria praktikas kasutamiseks.

Tänu sellele tootele saavad inimesed, kes on huvitatud Stellari kasutamisest, aga ka krüptorahade teemast, vajalikke teadmisi. See omakorda annab neile kindla, sisulise aluse, tänu millele saavad nad krüptovaluutade maailmast paremini aru ja seega krüptoraha turul enesekindlamalt navigeerida, kasutades erinevaid münte ja tokeneid nendesse investeerides.  

Lisaks võimaldavad pakendiga kaasas olevad tasuta ühikud turvaliselt hankida tokeneid, mida oleks muidu keeruline ohutult säilitada. Pakett Stellari tootja pakub võimalust kanda boonus tema loodud e-rahakoti kontole. Nii saab tootja vabastada kliendi kohustusest rahakott ise leida ja kinnitada. Nii saab algaja investor oma esimesed vahendid ja vajalikud teadmised lihtsal ja turvalisel viisil.

Kas see on seda väärt? Meie arvamus pakett stellari kohta

Tänu oma ülemaailmsele olemusele ja laiale, praktilisele kasutamisele on Stellar kindlasti üks huvitavamaid tokeneid, mis tänapäeval turul saadaval on. Pole ime, et see kogub investorite, ettevõtete, kasutajate ja isegi riikide esindajate seas üha suuremat populaarsust. Platvormi ülemaailmne aspekt, madalad tegevuskulud ja kasutusmugavus tähendavad seda, et fondil pole probleeme uute partnerite leidmisega maailma eri nurkadest, pakkudes oma teenuseid laiemale publikule. Tänu sellele võib julgelt arvata, et tegemist on väga tulevikukindla platvormiga, millel on võimalus suureks rahvusvaheliseks eduks ja stabiilseks kasvuks paljude aastate jooksul.

Sõltumata krüptorahade edusammude tasemest, tasub Stellari vastu huvi tunda ja vahetuse kaudu neid osta, kes on kogenumad või suunatud algajatele Pakett Stellariga. Arvamused Stellari platvormi või Stellar Lumens tokenite kohta on valdavalt positiivsed ning Stellar Development Foundationil pole oma töö arendamise ja uute partnerite hankimisega probleeme. Sellepärast tasub tänapäeval hinnata Stellari funktsionaalsust ja osaleda projektis, millel on võimalus muuta rahandust kogu maailmas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *