Kryptoměna Stellar a její možnosti – jak a proč ji získat?

Kryptoměna Stellar a její možnosti – jak a proč ji získat?

Navzdory prasknutí bubliny v roce 2018 a četným komentářům předpovídajícím jeho kolaps, trh s kryptoměnami se stále dynamicky vyvíjí a altcoiny na něm fungující stále překvapují. Posledním “objevem”, který upoutal pozornost mnoha uživatelů a investorů, je platforma Stellar a její tokeny Stellar Lumens.

Stellar… kryptoměna jiná než ostatní?

Stellar je platforma založená na technologii blockchain, kde je možné vyměňovat měny, služby, produkty a nejen to. Transakce je téměř okamžitá a náklady na ni jsou mikroskopické. Kryptoměna Stellar Lumens je token, který se na webu používá jako zprostředkovatel výměny. Mít na svém účtu několik jednotek je také jediným požadavkem pro dokončení transakce.

Stellar je jedinečný nejen svou rychlostí a škálovatelností, ale také tím, že je snadno dostupný jednak pro velké korporace nebo banky, jakož i pro individuální uživatele. Díky této široké cílové skupině může být Stellar použit v různých oblastech. Není divu, že je to oblíbený objekt zájmu jako pro potenciální uživatele, tak i pro investory s různou úrovní zkušeností.

Začátky a výsledky

Stellar vytvořil v roce 2014 programátor Jed McCaleb, známý např. z práce na Ripple a Joyce Kim, právnička specializující se na investiční právo. Společně založili neziskovou organizaci s názvem Stellar Development Foundation. Při zahájení a organizaci tohoto projektu jim velmi pomohla půjčka od CEO společnosti Stripe Patricka Collinsona, ve výši 3 milionů dolarů. Díky tomu byli schopni vyvinout otevřený zdrojový protokol Stellar, který umožňuje výměnu peněz, produktů a služeb po celém světě téměř okamžitě a za minimální náklady. Platforma byla původně založena na protokolu Ripple, který napsal McCaleb, ale už v roce 2015 ho nahradil Stellar Consensus Protocol, který více vyhovoval požadavkům a potřebám platformy. V roce 2016 byl implementován Lightning Network, který výrazně zrychlil tempo provádění transakcí a zlepšil škálovatelnost celé sítě.

Projekt byl úspěšný a od té doby se neustále rozvíjí, přičemž se zároveň zachovávají nízké transakční náklady a snadná dostupnost pro všechny zúčastněné strany. Jedna transakce momentálně stojí pouze 0,00001 XLM (Stellar Lumens), což je přibližně 0,00000296 USD. Aby se však zabránilo přetížení sítě, jejímu zneužívání na vytváření příliš velkého počtu účtů nebo hromadnému šíření spamu, byla stanovena minimální částka, která musí být v peněžence k dispozici, aby bylo umožněno provedení transakce. I když není vysoká, pouze 1 XLM, pomáhá odradit potenciální podvodníky od otevření více účtů na manipulaci se sítí.

V současnosti je Stellar podle kapitalizace jednou z nejznámějších kryptoměn nacházejících se v top 10. Díky praktickému aspektu platformy je cena Stellar Lumens poměrně stabilní ve srovnání s mincemi, tedy kryptoměnami, které mají přímo nahradit tradiční měny, a dokonce i vůči jiným tokenům.

Zisková investice?

Stellar měl od samého počátku sloužit jako platforma, na níž bude možné levně, snadno a rychle převádět finanční prostředky i na druhý konec světa. Proto je neustálý rozvoj a získávání dalších a dalších nových partnerů po celém světě základem strategie Stellar Development Foundation. Koncem roku 2017 nadace navázala spolupráci s nigerijským SureRemitom a hned na začátku roku 2021 oznámil ministr digitální transformace Ukrajiny partnerství s SDF při transformaci ukrajinské digitální infrastruktury.

Každý nový partner, jehož nadace získá, dělá platformu globálnější, praktičtější a dostupnější pro občany, a taky pro různé společnosti nebo korporace. Není proto divu, že využití a zájem o platformu a Stellar Lumens roste. Stellar navíc přitahuje nejen potenciální partnery nebo uživatele, ale i soukromé a profesionální investory. V souvislosti s tím se stále více vynořují otázky, kde a jak získat jednotky XLM.

Získávání

Stellar Lumens jsou žádané nejen investory, kteří doufají v dlouhodobé zvýšení jejich ceny, ale i potenciálními uživateli. Je třeba připomenout, že platforma pro uskutečnění jakékoliv transakce stále vyžaduje alespoň jeden Lumen ve vaší peněžence. Proto je zájem o jednotky XLM vysoký. Výsledkem je, že stále více míst zahrnuje tyto tokeny do svých plánů.

Nejoblíbenějším místem pro získání jakýchkoliv mincí, altcoinů a tokenů jsou burzy kryptoměn. Tyto platformy jsou prvním místem, na které se obracejí nadšenci kryptoměn, zajímající se o získání nových jednotek, což z nich dělá neoficiální “základní” způsob nákupu kryptoměn. Přesný seznam kryptoburz, kde si můžete Stellar Lumens koupit, je k dispozici na oficiální stránce SDF.

Je však třeba připomenout, že obchodování na kryptoburze vyžaduje příslušnou peněženku. Díky svým vlastnostem má Stellar o něco vyšší požadavky na elektronickou peněženku jako většina kryptomien. Proto ne všechny peněženky mohou být vhodné k ukládání těchto specifických jednotek, což může být těžkým úkolem pro začátečníky, kteří možná nevědí, jak zvolit a zabezpečit svůj účet na platformě kryptopeněženky.

Naštěstí, i pro amatéra existují způsoby, jak tento problém obejít a jak jednoduše a bezpečně jednotky získat.

Balíček Stellar, tedy balíček s kryptoměnou

Jedním z takových způsobů je využití Vzdělávacího balíčku Stellar, který obsahuje mnoho užitečných učebních materiálů určených pro začátečníky. Obsahují nejen snadno osvojitelné znalosti o kryptoměnách, jejich historii a jejich aplikaci obecně, ale i malý bonus v podobě několika jednotek XLM, které mají amatérům pomoci získat znalosti a uplatnit naučenou teorii v praxi.

Díky tomuto produktu mohou lidé se zájmem o používání Stellaru, jakož i o téma kryptoměn, získat potřebné znalosti. To jim poskytne pevný, věcný základ, díky kterému lépe pochopí svět kryptografických měn a budou se moci sebevědoměji orientovat na trhu kryptoměn, využívaje jich a investujíce do různých mincí a tokenů.

Bezplatné jednotky připojené k balíku navíc umožňují bezpečně získat tokeny, které by se jinak těžko držely a zajišťovaly. Producent Balíčku Stellar nabízí možnost převést bonus na jím vytvořený účet elektronické peněženky. Tímto způsobem může producent zbavit zákazníka povinnosti najít a zajistit si peněženku svépomocí. Tímto způsobem může začínající investor získat své první prostředky a potřebné znalosti jednoduchým a bezpečným způsobem.

Stojí to za to? Naše hodnocení Balíčku Stellar

Díky své globální povaze a širokému a praktickému použití je Stellar určitě jedním z nejzajímavějších tokenů dostupných na dnešním trhu. Není divu, že si získává stále větší oblibu mezi investory, korporacemi, uživateli či dokonce státními představiteli. Globální aspekt platformy, nízké provozní náklady a snadné použití znamenají, že nadace nemá problém najít si nové partnery v různých částech světa a nabízet tak své služby stále širšímu publiku. Díky tomu ji lze směle považovat za platformu, která je do budoucna velmi perspektivní a která má šanci na velký mezinárodní úspěch a stabilní růst na mnoho let dopředu.

Bez ohledu na úroveň zkušeností v oblasti kryptoměn, stojí za to se o Stellar zajímat a získat ji. Pro ty trochu zkušenější prostřednictvím burzy, nebo přes amatérům určeným Balíčkem Stellar. Recenze platformy Stellar nebo tokenů Stellar Lumens jsou v drtivé většině pozitivní a nadace Stellar Development Foundation při rozvoji svého úsilí a při získávání nových partnerů nezahálí. Proto stojí za to už dnes ocenit funkčnost společnosti Stellar a účastnit se na projektu, který má šanci způsobit revoluci v oblasti financí na celém světě.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *