Kryptomena Stellar a jej možnosti – ako a prečo ju získať?

Kryptomena Stellar a jej možnosti – ako a prečo ju získať?

Napriek prasknutiu bubliny v roku 2018 a početným komentárom predpovedajúcim jeho kolaps, trh s kryptomenami sa stále dynamicky vyvíja a altcoiny na ňom fungujúce stále prekvapujú. Posledným „objavom“, ktorý upútal pozornosť mnohých používateľov a investorov, je platforma Stellar a jej tokeny Stellar Lumens.

Stellar… kryptomena iná než ostatné?

Stellar je platforma založená na technológii blockchain, kde je možné vymieňať meny, služby, produkty a nielen to. Transakcia je takmer okamžitá a náklady na ňu sú mikroskopické. Kryptomena Stellar Lumens je token, ktorý sa na webe používa ako sprostredkovateľ výmeny. Mať na svojom účte niekoľko jednotiek je tiež jedinou požiadavkou pre dokončenie transakcie.

Stellar je jedinečný nielen svojou rýchlosťou a škálovateľnosťou, ale aj tým, že je ľahko dostupný jednak pre veľké korporácie alebo banky, ako aj pre individuálnych užívateľov. Vďaka tejto širokej cieľovej skupine môže byť Stellar použitý v rôznych oblastiach. Niet divu, že je to obľúbený objekt záujmu ako pre potenciálnych používateľov, tak aj pre investorov s rôznou úrovňou skúseností.

Začiatky a výsledky

Stellar vytvoril v roku 2014 programátor Jed McCaleb, známy napr. z práce na Ripple a Joyce Kim, právnička špecializujúca sa na investičné právo. Spoločne založili neziskovú organizáciu s názvom Stellar Development Foundation. Pri zahájení a organizácii tohto projektu im veľmi pomohla pôžička od CEO spoločnosti Stripe Patricka Collinsona, vo výške 3 miliónov dolárov. Vďaka tomu boli schopní vyvinúť otvorený zdrojový protokol Stellar, ktorý umožňuje výmenu peňazí, produktov a služieb po celom svete takmer okamžite a za minimálne náklady. Platforma bola pôvodne založená na protokole Ripple, ktorý napísal McCaleb, ale už v roku 2015 ho nahradil Stellar Consensus Protocol, ktorý viac vyhovoval požiadavkám a potrebám platformy. V roku 2016 bol implementovaný Lightning Network, ktorý výrazne zrýchlil tempo vykonávania transakcií a zlepšil škálovateľnosť celej siete.

Projekt bol úspešný a odvtedy sa neustále rozvíja, pričom sa zároveň zachovávajú nízke transakčné náklady a ľahká dostupnosť pre všetky zainteresované strany. Jedna transakcia momentálne stojí iba 0,00001 XLM (Stellar Lumens), čo je približne 0,00000296 USD. Aby sa však zabránilo preťaženiu siete, jej zneužívaniu na vytváranie príliš veľkého počtu účtov alebo hromadnému šíreniu spamu, bola stanovená minimálna suma, ktoré musí byť v peňaženke k dispozícii, aby bolo umožnené vykonanie transakcie. Aj keď nie je vysoká, iba 1 XLM, pomáha odradiť potenciálnych podvodníkov od otvorenia viacerých účtov na manipuláciu so sieťou.

V súčasnosti je Stellar podľa kapitalizácie jednou z najznámejších kryptomien nachádzajúcich sa v top 10. Vďaka praktickému aspektu platformy je cena Stellar Lumens pomerne stabilná v porovnaní s mincami, teda kryptomenami, ktoré majú priamo nahradiť tradičné meny, a dokonca aj voči iným tokenom.

Zisková investícia?

Stellar mal od samého začiatku slúžiť ako platforma, na ktorej bude možné lacno, ľahko a rýchlo prevádzať finančné prostriedky aj na druhý koniec sveta. Preto je neustály rozvoj a získavanie ďalších a ďalších nových partnerov po celom svete základom stratégie Stellar Development Foundation. Koncom roka 2017 nadácia nadviazala spoluprácu s nigérijským SureRemitom a hneď na začiatku roku 2021 oznámil minister digitálnej transformácie Ukrajiny partnerstvo s SDF pri transformácii ukrajinskej digitálnej infraštruktúry.

Každý nový partner, ktorého nadácia získa, robí platformu globálnejšou, praktickejšou a prístupnejšou pre občanov, ako aj pre rôzne spoločnosti alebo korporácie. Niet preto divu, že využitie a záujem o platformu a Stellar Lumens rastie. Stellar navyše priťahuje nielen potenciálnych partnerov alebo používateľov, ale aj súkromných a profesionálnych investorov. V súvislosti s tým sa čoraz viac vynárajú otázky, kde a ako získať jednotky XLM.

Získavanie…

Stellar Lumens sú žiadané nielen investormi, ktorí dúfajú v dlhodobé zvýšenie ich ceny, ale aj potenciálnymi používateľmi. Je potrebné pripomenúť, že platforma na uskutočnenie akejkoľvek transakcie stále vyžaduje aspoň jeden Lumen vo vašej peňaženke. Preto je záujem o jednotky XLM vysoký. Výsledkom je, že čoraz viac miest zahŕňa tieto tokeny do svojich plánov.

Najobľúbenejším miestom na získanie akýchkoľvek mincí, altcoinov a tokenov sú burzy kryptomien. Tieto platformy sú prvým miestom, na ktoré sa obracajú nadšenci kryptomien, zaujímajúci sa o získanie nových jednotiek, čo z nich robí neoficiálne „predvolený“ spôsob nákupu kryptomien. Presný zoznam kryptobúrz, kde si môžete Stellar Lumens kúpiť, je k dispozícii na oficiálnej stránke SDF.

Je však potrebné pripomenúť, že obchodovanie na kryptoburze si vyžaduje príslušnú peňaženku. Vďaka svojim vlastnostiam má Stellar o niečo vyššie požiadavky na elektronickú peňaženku ako väčšina kryptomien. Preto nie všetky peňaženky môžu byť vhodné na ukladanie týchto špecifických jednotiek, čo môže byť ťažkou úlohou pre začiatočníkov, ktorí možno nevedia, ako si zvoliť a zabezpečiť svoj účet na platforme kryptopeňaženky.

Našťastie, i pre amatéra existujú spôsoby, ako tento problém obísť a ako jednoducho a bezpečne jednotky získať.

Balíček Stellar, teda balíček s kryptomenou

Jedným z takýchto spôsobov je využitie Vzdelávacieho balíčka Stellar, ktorý obsahuje veľa užitočných učebných materiálov určených pre začiatočníkov. Obsahujú nielen ľahko osvojiteľné znalosti o kryptomenách, ich histórii a ich aplikácii všeobecne, ale aj malý bonus v podobe niekoľkých jednotiek XLM, ktoré majú amatérom pomôcť získať vedomosti a uplatniť naučenú teóriu v praxi.

Vďaka tomuto produktu môžu ľudia so záujmom o používanie Stellaru, ako aj o tému kryptomien, získať potrebné vedomosti. To im poskytne pevný, vecný základ, vďaka ktorému lepšie pochopia svet kryptografických mien a budú sa môcť sebavedomejšie orientovať na trhu kryptomien, využívajúc ich a investujúc do rôznych mincí a tokenov.

Bezplatné jednotky pripojené k balíku navyše umožňujú bezpečne získať tokeny, ktoré by sa inak ťažko prechovávali a zabezpečovali. Producent Balíčka Stellar ponúka možnosť previesť bonus na ním vytvorený účet elektronickej peňaženky. Týmto spôsobom môže producent zbaviť zákazníka povinnosti nájsť a zabezpečiť si peňaženku svojpomocne. Týmto spôsobom môže začínajúci investor získať svoje prvé prostriedky a potrebné vedomosti jednoduchým a bezpečným spôsobom.

Stojí to za to? Naše hodnotenie Balíčka Stellar

Vďaka svojej globálnej povahe a širokému a praktickému použitiu je Stellar určite jedným z najzaujímavejších tokenov dostupných na dnešnom trhu. Niet divu, že si získava čoraz väčšiu obľubu medzi investormi, korporáciami, používateľmi či dokonca štátnymi predstaviteľmi. Globálny aspekt platformy, nízke prevádzkové náklady a jednoduché použitie znamenajú, že nadácia nemá problém nájsť si nových partnerov v rôznych častiach sveta a ponúkať tak svoje služby čoraz širšiemu publiku. Vďaka tomu ju možno smelo považovať za platformu, ktorá je do budúcnosti veľmi perspektívna a ktorá má šancu na veľký medzinárodný úspech a stabilný rast na mnoho rokov dopredu.

Bez ohľadu na úroveň skúseností v oblasti kryptomien, stojí za to sa o Stellar zaujímať a získať ju. Pre tých trochu skúsenejších prostredníctvom burzy, alebo cez amatérom určeným Balíčkom Stellar. Hodnotenia platformy Stellar alebo tokeny Stellar Lumens sú v drvivej väčšine pozitívne a nadácia Stellar Development Foundation pri rozvoji svojho úsilia a pri získavaní nových partnerov nezaháľa. Preto stojí za to už dnes oceniť funkčnosť spoločnosti Stellar a zúčastniť sa na projekte, ktorý má šancu spôsobiť revolúciu v oblasti financií na celom svete.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *